FORUM DYSKUSYJNE BRANŻY OPTYCZNEJ

OPTYKA - BRANŻOWY SPECJALISTYCZNY DWUMIESIĘCZNIK
Teraz jest 29 lis 2014, 05:16
DobreWidzenie.pl - to bezpłatny katalog firm: optyk, okulista, ortoptysta, optometrysta - promocja za darmo!

Strefa czasowa: UTC + 2

Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 kwi 2010, 17:14 

Witam

Jestem na dobrej drodze do zakupu okularow Ray Ban model Wayfarer RB2143 919/32

http://www.edel-optics.pl/WAYFARER-II-(RB2143-919-32)-Ray-Ban,2,1,8,29761,VTFZ6ABZXB13C,,.html

Chce z nich jednak zrobic okulary optyczne czyli wyjac szkla przeciwsloneczne i wlozyc "moje" korekcyjne. mam niewielkie minusy (-0,75 prawe i -1,25 lewe oko)

w tej chwili nosze standardowe "nerdy" jako korekcyjne z tym ze sa to typowe podrobki ktore ladnie wygladaja ale niestety nie nadaja sie do takich zabiegów i po wymianie zerówek na szkla korekcyjne, rameczki pekaja regularnie co 2 miesiące ://

chce zainwestowac wlasnie w te oprawki ale...
czy nie powtorzy sie sytuacja z moimi poprzednimi ramkami? czy to ze pekaja to kwestia slabego materialu czy w ogole nie powinno sie "przerabiac" oprawek przeciwslonecznych na takie do szkiel korekcyjnych?
optyk u ktorego ostatnio znow przekladalam szkla do nowych ramek uznal ze ramki sa zlej jakosci ( trudno sie dziwic bo to taniocha z allegro) ale powiedzial tez ze w ogole ramki do przeciwslonecznych roznia sie od tych do optycznych?

bylabym wdzieczna za Wasze sugestie bo nie chcialabym zamówic drogich ramek w ktorych nie moglabym chodzic albo zniszczyc je po tak krotkim czasie.

pozdrawiam

PostNapisane: 24 kwi 2010, 20:43 

Niestety nie każde okulary przeciwsłoneczne nadają się na korekcję. Oprawy radzę kupić z pewnego źródła, inaczej sytuacja może się powtórzyć.
Firmowe oprawy same z siebie nie pękają, proszę więc zwrócić uwagę na sposób ich używania. Zazwyczaj jest tak, że są noszone na głowie co niestety powoduje ich niszczenie i pękanie.
Jeżeli mają to być okulary na kilka sezonów, to proponuję zakup ich w zakładzie optycznym, gdzie uzyskasz fachową poradę. Zgodzę się z tym, że będzie to większy wydatek, ale unikniesz późniejszych niespodzianek.
Przy tak małej wadzie masz szeroki wybór nie tylko soczewek, ale i opraw. A jako alternatywa polecam soczewki kontaktowe, wtedy możesz mieć każde okulary przeciwsłoneczne :)

PostNapisane: 24 kwi 2010, 21:05 

Wayfarery nadają się jak najbardziej, regularnie je przerabiam na korekcję, nikt się do tej pory nie skarżył.

PostNapisane: 25 kwi 2010, 12:39 

Kasia23 napisał(a):
Niestety nie każde okulary przeciwsłoneczne nadają się na korekcję. Oprawy radzę kupić z pewnego źródła, inaczej sytuacja może się powtórzyć.
Firmowe oprawy same z siebie nie pękają, proszę więc zwrócić uwagę na sposób ich używania. Zazwyczaj jest tak, że są noszone na głowie co niestety powoduje ich niszczenie i pękanie.
Jeżeli mają to być okulary na kilka sezonów, to proponuję zakup ich w zakładzie optycznym, gdzie uzyskasz fachową poradę. Zgodzę się z tym, że będzie to większy wydatek, ale unikniesz późniejszych niespodzianek.
Przy tak małej wadzie masz szeroki wybór nie tylko soczewek, ale i opraw. A jako alternatywa polecam soczewki kontaktowe, wtedy możesz mieć każde okulary przeciwsłoneczne :)

Faktycznie nosze je czasem na glowie- postaram sie tego nie robic :)
Te oprawki kupuje w pewnym zrodle takze o oryginalnosc itp sie nie martwie.
Co do wyboru opraw- to kupie te ktore pokazalam- mam je upatrzone od dobrych paru miesiecy :)

A co do soczewek kontaktowych to mam zasade- nie wkladam sobie rzeczy do oczu, nie znioslabym tego :D

PostNapisane: 25 kwi 2010, 19:42 

Faktycznie nosze je czasem na glowie- postaram sie tego nie robic :)
Te oprawki kupuje w pewnym zrodle takze o oryginalnosc itp sie nie martwie.
Co do wyboru opraw- to kupie te ktore pokazalam- mam je upatrzone od dobrych paru miesiecy :)

A co do soczewek kontaktowych to mam zasade- nie wkladam sobie rzeczy do oczu, nie znioslabym tego :D[/quote]

Jestem użytkownikiem soczewek kontaktowych i zapewniam, że to nic złego.
Okulary nosze czasami, gdy mam na to ochotę.
Nie ma się czego bać, teraz soczewki kontaktowe są z innych materiałów i są niewyczuwalne na oku.
Wszystko tylko zależy od tego, do kogo trafisz jeżeli zdecydujesz się spróbować, a to nic cię nie kosztuje, jedynie zmarnujesz czas.
Nastawienie optyka także ma zmaczenie i to od niego zależy, czy dobrze przekaże ci wiedzę i wszystko pokaże :wink:

PostNapisane: 26 kwi 2010, 09:51 

Kasia23 napisał(a):
Jestem użytkownikiem soczewek kontaktowych i zapewniam, że to nic złego.
Okulary nosze czasami, gdy mam na to ochotę.
Nie ma się czego bać, teraz soczewki kontaktowe są z innych materiałów i są niewyczuwalne na oku.
Wszystko tylko zależy od tego, do kogo trafisz jeżeli zdecydujesz się spróbować, a to nic cię nie kosztuje, jedynie zmarnujesz czas.
Nastawienie optyka także ma zmaczenie i to od niego zależy, czy dobrze przekaże ci wiedzę i wszystko pokaże :wink:

ale u mnie to problem psychiki raczej. mam uraz i boje sie juz jak ktos zbliza reke do moich oczu (badanie wzroku to jest kazdorazowo koszmar)

poza tym bardzo dobrze wygladam w duzych okularach wiec bede sie ich trzymac poki co :)

dzieki za pomoc.
pozdrawiam

PostNapisane: 16 maja 2011, 08:37 

hej mam pytanie do Sandycooper. jak oceniasz serwis Edel-optics?

PostNapisane: 16 cze 2013, 00:14 

kooboo napisał(a):
Wayfarery nadają się jak najbardziej, regularnie je przerabiam na korekcję, nikt się do tej pory nie skarżył.

Po co przerabiać wayfarery na korekcyjne skoro Ray Ban robi takie same oprawy do szkieł korekcyjnych, kupowanie przeciwsłonecznych i przerabianie ich jest pozbawione sensu, tym bardziej że ze wzgledu na szkła są one droższe od opraw korekcyjnych

PostNapisane: 17 cze 2013, 10:56 

Leaena napisał(a):
kooboo napisał(a):

Po co przerabiać wayfarery na korekcyjne skoro Ray Ban robi takie same oprawy do szkieł korekcyjnych, kupowanie przeciwsłonecznych i przerabianie ich jest pozbawione sensu, tym bardziej że ze wzgledu na szkła są one droższe od opraw korekcyjnych

A chociażby po to że Wayfarery korekcyjne i przeciwsłoneczne nie mają pokrywającej się identycznej kolorystyki i rozmiarówki .

Strefa czasowa: UTC + 2