jak długo czekać na oswojenie nowych szkieł

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
kolo

jak długo czekać na oswojenie nowych szkieł

Postautor: kolo » 09 gru 2017, 20:56

Witam,
Okulary noszę od kołyski. Nigdy nie było problemów z adaptacją. Szkła +.
Od tygodnia mam nowe okulary moc zwiększona o 0,25 OP +3,75 OL +3,5 odległość źrenic OP 32 OL 33 . Teraz mam szkła sferyczne w poprzednich najprawdopodobniej a sferyczne.
Okulary robiłem w nowym zakładzie - zależało mi na okuliście i optyku w jednym miejscu. Optyk zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie pomiary trwały dość długo i np. mierzył z wykorzystaniem przyrządu ale też linijki (pierwszy raz ktoś tak robił pomiary).
Po długim dywagowaniu Pani stwierdziła, że poprzednie okulary miały trochę za duży rozstaw i zrobiła mniejszy (nie wiem o ile, kojarzy mi się w rozmowie wartość 36,xx). Stwierdziła, że tak będzie lepiej bo zbliżam się do 40 i ma to być z pożytkiem kiedy wejdę w progresy.
Do rzeczy:
Na lewe oko widzę rozmazany obraz jak coś jest dalej. Z bliska jest OK. W starych okularach ten problem nie występuje.
Wróciłem do zakładu i po konsultacji okulista+optyk doszli do wniosku żeby dać sobie szanse nawet około miesiąca i jak nie przejdzie to wtedy pomyślimy.
Czy faktycznie jest szansa, że mózg/oko zaadoptuje się do nowych szkieł i tyle to trwa?
Zakładam, że teraz są dobrze zrobione okulary - przynajmniej zrobiono na mnie dobre wrażenie.
Oko prawe jest OK.

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”